7 sposobów na uzupełnienie wkładu własnego

Czy wiesz, że prawie 80% osób, z którymi rozmawiam o ich kredycie hipotecznym ma te same wątpliwości, związane z całą procedurą? A to oznacza, że nie jesteś sam! Pamiętaj! Musisz pytać, a Twój doradca finansowy musi przedstawić Ci najlepsze rozwiązania! Bardzo często zdarza się pytanie o wkład własny – dlatego dzisiaj powiem Wam coś więcej niż tylko to, że musi on wynosić 20% (bo to akurat większość z Was już wie)

Bo co zrobić, kiedy Twoje oszczędności nie wystarczą, aby pokryć to 20%, kiedy znalazłeś już działkę lub mieszkanie, a poźniej okazuje się, że tych środków jest nieco mniej niż potrzeba?

7 pomysłów na to, co prócz wkładu gotówkowego może stanowić wkład własny

Czyli jakie inne formy zabezpieczenia akceptuje bank?

  1.  Środki w formie darowizny, pochodzące od najbliższych. Pamiętaj jednak, aby spisać na tę okoliczność umowę i odprowadzić podatek (od darowizny) w zależności od tego, kto przekazuje Ci darowiznę.
  2.  Ubezpieczenie wkładu własnego w przypadku kiedy wynosi on mniej niż 20%. W większości przypadków bank wydaje pozytywną decyzję, natomiast musisz wiedzieć o tym, że ta operacja podwyższy koszty kredytu w ogóle.
  3.  Zastaw na obligacjach skarbowych lub innych papierach wartościowych. To bardzo fajny sposób na uzupełnienie wkładu, jednak nie jest akceptowany przez wszystkie banki.
  4. Twoje środki zgromadzone na Indywidualnym Koncie Emerytalnym, które będą zabezpieczone do czasu spłaty kredytu.
  5.  Zabezpieczenie w postaci innej nieruchomości, która nie jest obciążona hipoteką na rzecz innego kredytodawcy. Może to być nieruchomość należąca np. do Twoich rodziców.
  6.  Jeżeli na przykład budujesz dom na poczet wkładu własnego możesz wskazać działkę na której on stanie.
  7.  Innym sposobem uzupełnienia wkładu własnego jest wskazanie rozpoczętej już budowy albo zakupionego materiału.

 

To bardzo fajne alternatywne sposoby na zabezpieczenie naszego kredytu, które rekomenduję moim Klientom. Pamiętaj analiza potrzeb finansowych i znajomość takich możliwości powoduje, że Twoje szanse na własne mieszkanie lub dom stają się bliższe realizacji.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!