Inwestycje

Inwestowanie to najlepsza droga do poszerzania posiadanego przez siebie kapitału. Dzięki niemu można także zbudować swój majątek od podstaw. Celem inwestowania jest realizacja obranych celów. Inwestycje powinny się nie tylko zwrócić, ale także przynieść zysk, w końcu taki właśnie jest ich cel.

Podczas spotkania z doradcą finansowym warto wskazać, jakie dokładnie cele chce się zrealizować. Może to być emerytura w wieku 50 lat, zadbanie o edukację dzieci, kupno domu za granicą. Wówczas ekspertowi nie tylko łatwiej jest zaproponować najlepsze ścieżki do ich osiągnięcia, ale także inwestor ma dużo większą motywację do pomnażania swoich funduszy. Wyznaczenie sobie celów i rozrysowanie sposobów postępowania to najlepsza droga do osiągnięcia sukcesów.

W trakcie spotkania omawiane są takie zagadnienia, jak akceptowalny poziom ryzyka inwestycyjnego oraz horyzont inwestycyjny, czyli czas, w jakim cel chce się zrealizować. Wówczas doradca otrzymuje jak najszersze informacje dotyczące potrzeb i oczekiwań klientów, dzięki czemu zaproponować mu może najkorzystniejsze rozwiązanie.

W co warto inwestować?

Inwestować można nie tylko posiadane przez siebie finanse, ale także środki pożyczone (inwestycje kredytowe). To bardzo popularny rodzaj inwestowania w przypadku nieruchomości, które następnie są przeznaczane na wynajem. Ma to szansę przynieść nie tylko zyski, ale także być zabezpieczeniem na przyszłość.

Niektóre inwestycje przynoszą dochód już w trakcie ich trwania. Są to na przykład obligacje kuponowe albo wpływy z tytułu wynajmowania nieruchomości. Jednak większość inwestycji zysk przynosi dopiero po pewnym czasie, na przykład lokaty terminowe, dzieła sztuki, kruszce. Trzeba się na to przygotować.

Inwestycje kapitałowe cieszą się nadal największym zainteresowaniem. W tym przypadku najczęściej wybierane są instrumenty finansowe o charakterze niematerialnym. Różnią się one między sobą cechami takimi jak przewidywany czas trwania, poziom ryzyka i płynność. Zmienność tych instrumentów sprawia, że trzeba mieć bardzo dużą wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim codzienną praktykę, aby być w stanie podjąć rozsądną decyzję.

Dla naszych doradców decyzje inwestycyjne to prawdziwa pasja. Na bieżąco obserwujemy rynek, jesteśmy praktykami, więc pomagamy dobierać narzędzia, które najlepiej dopasowane będą do oczekiwań klientów. Staramy się bardzo trudne zagadnienia tłumaczyć w jak najbardziej przystępny sposób. W końcu klienci powierzają nam swój majątek, a naszym celem jest jego pomnażanie i pomoc w realizacji marzeń.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!