Kredyt inwestycyjny na rozwój sklepu internetowego. Jak pozyskać środki?

Czy początkujący przedsiębiorca, który zakłada sklep internetowy może pozyskać kredyt inwestycyjny na rozwój swojej działalności gospodarczej? Powinien, natomiast to jakie ma rzeczywiście szanse zależy od wielu czynników. Czasami biznes online nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak to ma miejsce w przypadku działalności stacjonarnej, ale to wcale nie oznacza, że młody przedsiębiorca nie potrzebuje tych środków tak samo jak ten, który działa nie tylko w sieci.

Skąd pozyskać pieniądze na rozwój sklepu internetowego?

Aby ruszyć z działalnością nie trzeba liczyć i czekać tylko na środki pochodzące z Urzędów Pracy lub Funduszy Unijnych. Mając dobry biznesplan możesz się udać do banku. Oczywiście bank będzie sprawdzał jak długo działasz na rynku, bo jak każda instytucja banki również mają swoje obostrzenia i wymagania, związane ze stażem firmy. Zazwyczaj wskazują minimum 1 rok działalności.

Co jeśli działam krócej niż 1 rok? Czy to oznacza, że nie mam szans na kredyt?

Nie. Wszystko zależy od kilku czynników, a przede wszystkim od Twojej wiarygodności finansowej. Musisz wiedzieć, że może się zdarzyć tak, że bank poprosi Cię o inne formy zabezpieczenia np. hipotekę na nieruchomościach.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Procedura bankowa w przypadku firm jest równie szczegółowa, jak to ma miejsce przy okazji finansowania dla osób prywatnych. Tutaj także należy starannie i zgodnie z prawdą, wypełnić szereg dokumentów. Co będzie nam potrzebne?

  • Wniosek kredytowy – w którym musimy wskazać konkretny cel, na który przeznaczymy udostępnione środki – tak jak wcześniej wspomniano – oznacza to konieczność dołączenia do wniosku przygotowanego wcześniej kompleksowego biznesplanu, w którym znajdzie się szczegółowy opis inwestycji, planowanych zakupów, prognozowanych zysków, oraz ewentualnego ryzyka związanego z planowanym zaangażowaniem.
  • Zabezpieczenie kredytu – np. w postaci lokat, hipoteki, ruchomości. Banki wymagają go na wypadek ewentualnych problemów finansowych przedsiębiorcy i niemożności spłaty zaciągniętego zobowiązania.
  • Faktury, deklaracje podatkowe i rachunki – które wskażą na wysokość osiąganych przez firmę przychodów. W przypadku nowego przedsiębiorstwa, które dopiero zaczyna swoją działalność nie można mówić o zeszłorocznych deklaracjach podatkowych

Na co można przeznaczyć środki, pochodzące z kredytu inwestycyjnego?

Otrzymane w ten sposób środki przeznaczyć możemy na wprowadzenie nowych rozwiązań, zakup maszyn, sprzętu i wyposażenia, zatrudnienie pracowników oraz ich szkolenie, badania, uprawnienia i licencje, a także na bieżącą działalność firmy, w tym terminowe opłacanie zobowiązań.

 

Tradycyjnie każda sytuacja jest inna, ilu Klientów – tyle rozwiązań. Najważniejszym jest, aby dobrze przeanalizować potrzeby finansowe, by móc we właściwy sposób uzupełnić, zgromadzić i złożyć wymagane dokumenty.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!