Odrzucony wniosek o kredyt – 8 powodów niepowodzenia

Wśród osób, które starają się o kredyt często panuje przekonanie,  że trudniej jest pozyskać kredyt niż później go spłacać. I z punktu widzenia osoby, która pomaga w pozyskaniu kredytu jest to po części prawda ponieważ dobrze przygotowany wniosek o kredyt pozwoli nam uniknąć jego odrzucenia. Jak zadbać o to, aby nasz wniosek przeszedł pozytywną weryfikację? Jak uchronić się przed niepotrzebnym stresem i poczuciem zmarnowanego czasu?  Przygotowałem wpis, w którym wymieniam 8 najczęstszych powodów odrzucenia wniosku kredytowego w banku, o których warto wiedzieć.

Dlaczego bank odrzucił mój wniosek o kredyt?

Oto 8 powodów, które mogą stać się przyczyną Twojego kredytowego niepowodzenia w banku:

  1. Zbyt duża liczba wniosków złożona w przeciągu krótkiego odstępu czasu.

Instytucje bankowe, które sprawdzają naszą wiarygodność finansową mają dostęp do danych wskazujących bezpośrednio na to że np. bezskutecznie staramy się o kredyt w innych miejscach w tym samym czasie.

  1. Kłamstwo lub jak inni wolą nieprawda przedstawiona w dokumentach.

Celowe manipulacje i poświadczenia nieprawdy to najprostsza droga do otrzymania negatywnej odpowiedzi banku, a w najgorszym wypadku kłopotów finansowych wraz z problemami natury prawnej.

  1. Obniżona zdolność kredytowa, wynikająca ze zbyt wielu zobowiązań finansowych realizowanych w tym samym czasie.

Często mimo wysokich zarobków bank zawiadamia nas o odrzuceniu naszego wniosku. Przyczyną jest równoczesne zaciąganie kilku zobowiązań np. raty na nowy sprzęt AGD, raty na sprzęt komputerowy, pożyczka na samochód, nie spłacone jeszcze raty w banku X.

  1. Całkowity brak historii kredytowej, która pozytywnie wpłynęłaby na nasz scoring.

Zawsze powtarzam do kredytu należy się przygotować kilka miesięcy wcześniej. Jak? Kupując coś na raty i spłacając wszystko terminowo albo używając właściwie karty kredytowej.

  1. Zła historia kredytowa w systemie lub miano dłużnika.

Wzmianki o kłopotach finansowych i problemie ze spłatą poprzednich zobowiązań w raportach: BIK, KRD i innych Biurach Informacji Gospodarczych wpływają na nasz obraz jako osoby niewiarygodnej finansowo.

  1. Brak stabilnego zatrudnienia i regularnych wpływów na konto.

To jeden z popularnych powodów, choć nie zawsze odgrywający najważniejszą rolę ponieważ wielu kredytobiorców legitymuje się inną gwarancją zatrudnienia niż umowa o pracę na czas nieokreślony. Warto zatem sprawdzić kilka banków i ich główne warunki kredytowe.

  1. Nieprawidłowo uzupełniony wniosek i błędy w dokumentach.

Komplet dokumentów składany w banku powinien być sprawdzony kilkukrotnie pod względem poszukiwania błędów typowych takich jak nieuzupełnione pola lub błędów formalne.

  1. Brak zgody małżonka.

Para małżeńska bez rozdzielności majątkowej zawsze musi wyrazić zgodę na dodatkowe zobowiązania finansowe. Zapewne znany jest nam wszystkim ostatni głośny przypadek osoby, która poświadczyła nieprawdę i podrobiła dokumenty, wyłudzając spory kredyt.

 

Na pytanie o to jak uniknąć odrzucenia wniosku kredytowego w banku? Ja radzę: Dobrze przygotuj się do procedury kredytowej, sprawdź wszystkie możliwości i oferty kilku instytucji. A jeśli nie masz tyle czasu, albo wolisz skorzystać z pomocy osoby doświadczonejnapisz do mnie – nie wahaj i się zrób to! To zaprocentuje!

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!