Wakacje kredytowe – kiedy z nich korzystać?

Regularne wysokie raty kredytu hipotecznego mogą męczyć. Bardzo często jest tak, że domowy budżet potrzebuje dodatkowych środków, podczas gdy Ty zwyczajnie szukasz finansowego wytchnienia. Jeżeli coraz częściej myślisz o tym, że chciałbyś choć na chwilę odpocząć od comiesięcznych rat za mieszkanie lub dom, to mam na to sprawdzony sposób! Jaki? Wakacje kredytowe.

 

Na czym polegają wakacje kredytowe i kiedy z nich skorzystać?

Wakacje kredytowe to odroczenie w całości spłaty raty kapitałowo-odsetkowej kredytu. Produkt dostępny w większości banków, który pozwala opanować przejściowe kłopoty finansowe. Można z niego skorzystać np. w sytuacji, kiedy:

  • jesteśmy zmęczeni regularnymi spłatami kredytu
  • w naszym życiu wydarzyły się nieprzewidziane losowe sytuacje, które uniemożliwiają nam płatności
  • straciliśmy pracę
  • rodzi nam się dziecko
  • albo na horyzoncie pojawiła się inna inwestycja, która wymaga większych środków

Ile trwają wakacje kredytowe?

Takie wakacje mogą trwać od 1 do 12 miesięcy, w zależności od banku i naszej indywidualnej sytuacji finansowej i życiowej. Dokładne warunki takiej usługi znajdziesz w regulaminie banku i w umowie kredytowej. Czasami zanim podpiszesz kredyt warto zapytać w placówce banku lub u doradcy kredytowego jakich warunków w przerwie w spłacie kredytu możesz oczekiwać.

Ile kosztują wakacje kredytowe?

Trzeba pamiętać, że kosztem wakacji kredytowych będzie wzrost odsetek wynikających albo z wydłużonego czasu spłaty całości kredytu, albo zmiany wysokości kolejnych rat. Może się także zdarzyć tak, że bank naliczy sobie też dodatkową opłatę za sam fakt udzielenia wakacji kredytowych – to Ty decydujesz czy warto.

Jeżeli chciałbyś, aby ktoś niezależny sprawdził Twoją umowę kredytową przed jej podpisaniem lub pomógł Ci sprawdzić, czy ten typ odroczonej płatności będzie korzystny w Twojej sytuacji – napisz do mnie! Podpowiem Ci na co zwrócić uwagę.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!